KOROWOD_2017X FESTIWAL TWÓRCZOŚCI KOROWÓD
19 listopada – 03 grudnia 2017

Już po raz dziesiąty Fundacja „Piosenkarnia” Anny Treter zaprosiła na Festiwal Twórczości „Korowód”, który odbył się w dniach 19 listopada – 03 grudnia 2017 roku w Krakowie i Warszawie. W tej jubileuszowej edycji, podobnie jak w poprzednich, nie brakowało utalentowanych przedstawicieli młodego pokolenia, autorskiej twórczości prezentowanej w języku polskim a także niesamowitego, finałowego koncertu galowego z towarzyszeniem takich artystów jak: Magda Steczkowska, Anna Treter, Magda Umer, Artur Andrus, Michał Bajor, Staszek Karpiel-Bułecka, Krzysztof Kiljański, Olek Różanek, Wolna Grupa Bukowina. Gospodarzem finałowego wieczoru w Centrum Kongresowym ICE KRAKÓW był Andrzej Poniedzielski.

Pierwszym etapem festiwalu były, jak zwykle, eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia”. W Konkursie może wziąć udział każdy wykonawca i twórca piosenek niezależnie od dotychczasowego dorobku artystycznego i uprawianego gatunku muzycznego. Jedynym warunkiem jest tekst w języku polskim. Prezentacja wybranych finalistów odbyła się 25 listopada 2017 roku o godz. 15.00 w Klubie Studenckim Żaczek w Krakowie podczas Koncertu Finałowego. Laureaci konkursu, wybrani po obradach jury, otrzymali nagrody finansowe z puli 10 tys. złotych. Ponadto najlepsza piosenka konkursu nagrodzona została profesjonalną sesją nagraniową w studiu „Nieustraszeni Łowcy Dźwięków” w Krakowie. Koncert poprowadził Robert Kasprzycki.

19 listopada o godz. 19.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie odbył się koncert laureatów z poprzednich lat, w którym wystąpili: Kuba Blokesz, w 2014 roku nagrodzony II miejscem w konkursie, zespół Chwila Nieuwagi (wyróżnienie na IV edycji festiwalu) oraz zespół Chorzy, zdobywca I nagrody w 2012 roku. Koncert był transmitowany na antenie radiowej „Trójki”.

Kolejnym elementem festiwalu był, odbywający się corocznie, Wieczór Recitali. Tym razem, 30 listopada o godz. 19.00 na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury wystąpili: Kapela Hanki Wójciak (laureat IV edycji Festiwalu Twórczości Korowód w 2011 roku) oraz Sokół Orkestar (laureat VI edycji Festiwalu Twórczości Korowód w 2013 roku). Podczas wieczoru wystąpili także zaproszeni laureaci konkursu „Piosenkarnia 2017” – zespół OREADA.

Zwieńczeniem festiwalu była Wielka Jubileuszowa Gala, która miała miejsce 3 grudnia o godz. 19.00 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. W koncercie zabrzmiały utwory autorstwa m.in. Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty, Marka Grechuty, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Wojciecha Bellona, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kantego-Pawluśkiewicza. W gronie wykonawców znaleźli się najlepsi interpretatorzy ich piosenek: Magda Steczkowska, Anna Treter, Magda Umer, Artur Andrus, Michał Bajor, Staszek Karpiel-Bułecka, Krzysztof Kiljański, Andrzej Poniedzielski, Olek Różanek i Wolna Grupa Bukowina. Artyści zaśpiewali piosenki w specjalnie przygotowanych na tę okazję, niezwykłych aranżacjach, a gospodarzem wieczoru był Andrzej Poniedzielski. Koncert ten był także podsumowaniem 10 lat działalności Fundacji Piosenkarnia Anny Treter.

WYNIKI ELIMINACJI KONKURSU PIOSENKARNIA 2017

WERDYKT


Obejrzyj filmowe podsumowanie konkursu:

Część I

Część II


Koncert Finałowy 2017, for. Klaudyna Schubert

 

Koncert Finałowy, fot. Michał Czejgis


Koncert Laureatów w “Trójce”


Wieczór Recitali w Nowohuckim Centrum Kultury


Wielka Gala Finałowa X KOROWODU

  • 2009
  • 2010
  • 2011_1
  • 2011_2
  • 2012
  • 2013
  • 2014
  • 2015
  • 2018 - Koncert Finałowy
  • 2018 - Recital Łukasza Jemioła