XI Festiwal Twórczości Korowód

17 – 25.11.2018 Kraków, Warszawa

11. edycja „FESTIWALU TWÓRCZOŚCI KOROWÓD”, podobnie jak poprzednie, adresowana była do artystów i twórców, którzy skupiają się na piosence autorskiej, wykonywanej po polsku, a także do licznego i wiernego nam od lat grona słuchaczy, którzy kochają wartościowe piosenki i wykonujących je najwybitniejszych polskich artystów.
Do koncertu galowego w 2018 roku, zatytułowanego „Ballady świata” zaprosiliśmy artystów, którzy zaśpiewali, w polskich przekładach, piosenki takich twórców, jak: Georges Brassens, Leonard Cohen, Paolo Conte, Bob Dylan, Lluis Llach czy Jaromir Nohavica. Wykonali je uznani artyści, obecni na scenie muzycznej od lat: Alosza Awdiejew, Renata Przemyk oraz „Zespół Reprezentacyjny”. Koncert odbył się 24 listopada 2018 r. o godz. 19:00 w Operze Krakowskiej.

 

 

 

KONCERT FINAŁOWY

17 listopada 2018 r. w krakowskim Klubie Żaczek o godz. 15:00 odbył się Finałowy Koncert „Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców Piosenkarnia”, organizowany corocznie w ramach festiwalu. Konkurs wieńczony jest nagrodami, ale także oferuje laureatom promocję, poczynając od „Koncertu laureatów” w radiowej „Trójce”, a na zaproszeniach na kolejne festiwale KOROWÓD kończąc. Konkurs ma za zadanie pobudzenie młodych artystów do prezentowania twórczości oryginalnej, w szczególności własnej lub do sięgania po dzieła uznanych twórców. W Konkursie może wziąć udział każdy wykonawca i twórca piosenek, niezależnie od dotychczasowego dorobku artystycznego i uprawianego gatunku muzycznego.

 

WYNIK KONKURSU

 

 

 

 

 

 

 

 

WIECZÓR RECITALI

W festiwalowym cyklu „Wieczór Recitali” zaprezentowaliśmy młodego, utalentowanego artystę – Łukasza Jemiołę. Obok własnej, autorskiej twórczości z powodzeniem prezentuje on m.in. polskie wersje piosenek śpiewających twórców takich jak: Brassens, Cohen, Dylan, Okudżawa. Recital odbył się w Piwnicy Pod Baranami 22 listopada o godz. 19.00.

VIDEO-RELACJA

 

 

 

 

 

KONCERT LAUREATÓW

25 listopada o godz. 19.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie odbył się KONCERT LAUREATÓW Korowodu, jak co roku transmitowany na antenie radiowej „Trójki”.  Wystąpiły w nim laureaci konkursu z 2017 roku, zespoły: Het Het, Siostry Łotry, Oreada, Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów oraz Monika Kowalczyk – laureatka w 2018 roku.

Organizator Festiwalu: Fundacja Piosenkarnia Anny Treter

Współgospodarz: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Patronat Honorowy: Narodowe Centrum Kultury

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz ze środków Miasta Krakowa.

  • 2009
  • 2010
  • 2011_1
  • 2011_2
  • 2012
  • 2013
  • 2014
  • 2015
  • 2018 - Koncert Finałowy
  • 2018 - Recital Łukasza Jemioła