VII FESTIWAL TWÓRCZOŚCI KOROWÓD

15 – 23 listopada 2014 roku

 

Już po raz siódmy, „Fundacja Piosenkarnia Anny Treter”, zaprasza do Krakowa na „FESTIWAL TWÓRCZOŚCI KOROWÓD”. Ma on na celu odkrywanie nowych talentów oraz promowanie dobrej polskiej piosenki poprzez prezentację dorobku jej najważniejszych przedstawicieli.

Festiwal wpisał się już na stałe w życie kulturalne Krakowa, a przy pomocy wydawnictw płytowych, programów telewizyjnych i radiowych dociera do publiczności w całej Polsce.

Co roku staramy się ulepszać formułę i przygotowywać różnorodne i ciekawe propozycje, a przede wszystkim, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom publiczności, nie ograniczamy się do jednego gatunku muzycznego – dodaje. Poprzednie edycje festiwalu poświęcone były twórczości tak wybitnych postaci jak: Marek Grechuta (2008), Leszek Aleksander Moczulski (2009), Wojciech Bellon, Jan Kanty Pawluśkiewicz (2010), Andrzej Poniedzielski (2011), Piotr Bukartyk, Mirosław Czyżykiewicz, Jaromir Nohavica (2012), Lech Janerka (2013), a przez sceny wielu festiwalowych koncertów przewinął się cały korowód znakomitych pieśniarzy i muzyków.

Bohaterem monograficznego koncertu galowego VII edycji festiwalu, który odbył się 22 listopada 2014 r. o godz. 19:00 w Operze Krakowskiej, był WOJCIECH MŁYNARSKI – jeden z najwybitniejszych polskich autorów tekstów piosenek, które pisał zarówno na potrzeby swoich autorskich recitali, jak i dla innych wykonawców, pieśniarz, tłumacz, autor librett, reżyser, artysta kabaretowy.

Piosenki z tekstami Wojciecha Młynarskiego zaprezentowali artyści, dla których zostały one specjalnie napisane, i którzy mają je w swoim repertuarze do dziś. Byli to: Halina Kunicka, Alicja Majewska, Michał Bajor, Andrzej i Jacek Zielińscy. W programie koncertu znajdą się także całkiem nowe, nierzadko zaskakujące  interpretacje dobrze znanych piosenek, które zaśpiewają m.in.: Joanna Kulig, Magda Steczkowska, Anna Treter, Artur Andrus, Karol Śmiałek, Olek Różanek, zespół Monk. Piosenki w nowej oprawie aranżacyjnej  wykonane zostaną przez zespół znakomitych, krakowskich muzyków: Magdalena Pluta, Wojciech Bobrowski, Tomasz Hernik, Jan Hnatowicz, Artur Malik, Adam Niedzielin.

Spośród wielu nadesłanych zgłoszeń do Ogólnopolskiego KONKURSU Twórców i Wykonawców – „Piosenkarnia”, wybranych zostało dwunastu Wykonawców, którzy zaprezentowali się 15.11.2014 w Klubie Studenckim Żaczek przed JURY w składzie: Anna Treter – Dyrektor Festiwalu, Anna Szałapak, Wacław Krupiński, Jacek Królik, Robert Kasprzycki. Finaliści walczyli o cenne nagrody  finansowe oraz występ w koncercie transmitowanym na antenie Polskiego Radia „Trójka” w dniu 23 listopada o godz. 20:00, a  najlepsza piosenka festiwalu nagrodzona została profesjonalną sesją nagraniową.

15.11.2014  w Klubie Studenckim Żaczek wystąpili zwycięzcy konkursu  Festiwalu Twórczości Korowód z 2013 r. –  zespół KAPELANKA. Kapelanka to muzyczny projekt przyjaciół z Zakopanego i Częstochowy, których połączyła wspólna pasja muzykowania. Siedem osób, siedem różnych temperamentów i charakterów tworzących ciekawe i cały czas ewoluujące brzmienie, oparte na stylistyce indie popowej z elementami nowoczesnej elektroniki, dub stepowego groove’u i jazzu, wokół którego nikt nie przejdzie obojętnie.

 

W recitalach festiwalowych 16.11.2014 w Piwnicy Pod Baranami zaprezentowali się:

ADAM STRUG z zespołem śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, etnomuzykolog, scenarzysta filmów dokumentalnych. Pomysłodawca zespołu śpiewaczego “Monodia Polska”, praktykującego polskie pieśni przekazywane w tradycji ustnej. Jego pierwsza solowa płyta p.t. „Adieu” otrzymała folkowy fonogram roku 2013. Praca nad muzyką do tekstów Bolesława Leśmiana oraz współpraca ze Stanisławem Soyką, zaowocowały wydaniem płyty „Strug.Leśmian.Soyka” w 2014r

ANNA DZIEDZIC – Laureatka Festiwalu Twórczości Korowód w 2012 roku, wokalistka, gitarzystka, autorka tekstów i muzyki. Jej twórczość mieści się w szeroko rozumianym nurcie piosenki autorskiej .

PROGRAM FESTIWALU TWÓRCZOŚCI KOROWÓD 2014

WYNIKI ELIMINACJI KONKURSU 2014

WERDYKT JURY KONKURSU 2014


Koncert Galowy


Koncert Finałowy Konkursu


Wieczór Recitali


Partnerzy Festiwalu

partnerzy-2014

 

 


 

  • 2009
  • 2010
  • 2011_1
  • 2011_2
  • 2012
  • 2013
  • 2014
  • 2015
  • 2018 - Koncert Finałowy
  • 2018 - Recital Łukasza Jemioła