XII Festiwal Twórczości Korowód

Kraków, Warszawa   10.11.2019 – 17.11.2019

 

Już po raz 12 zapraszamy Państwa na wydarzenia Festiwalu Twórczości Korowód.

PROGRAM FESTIWALU 2019

Organizator Festiwalu: Fundacja Piosenkarnia Anny Treter
Współgospodarz: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
Partnerzy i Przyjaciele Festiwalu: Gmina Miejska Kraków, Województwo Małopolskie, AGH, Stowarzyszenie ZAiKS, Kraków Airport, Rubinstein Hotel, Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP, Likus Hotele& Restauracje, Bacówka Towary Tradycyjne, Nieustraszeni Łowcy Dźwięków.
Patroni medialni: Polskie Radio “Trójka”, tygodnik „Przegląd”, Miesięcznik KARNET, portale internetowe: Magiczny Kraków, Wybieram Kulturę, PortalMedialny.pl, Krknews, InfoMuza, KulturalneMedia, Na scenieInfo, Styl.pl, Interia.

Projekt zrealizowano ze środków Miasta Krakowa. oraz przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

AUTOR! AUTOR!

Piosenki mądre, dowcipne, refleksyjne, znane i całkiem nowe; wspaniały zestaw wykonawców, którzy są jednocześnie autorami tych utworów; różnorodność gatunków muzycznych – oto atuty tegorocznego koncertu galowego. Niebo do wynajęcia otworzy przed słuchaczami Robert Kasprzycki, rozśmieszą kabaretowe piosenki Krzysztofa Daukszewicza i Krzysztofa Piaseckiego, warto usłyszeć w autorskim wykonaniu Grzegorza Tomczaka frazę „ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą…”. Świat folkowych, oryginalnych i poruszających brzmień przedstawią wraz ze swoimi zespołami Hanka Wójciak i Adam Strug, a wzruszające autorskie ballady zaśpiewają: Anna Treter, znana słuchaczom jako solistka zespołu „Pod Budą”, a także dwoje młodych, wielce uzdolnionych wykonawców – Monika Kowalczyk i Łukasz Jemioła. Tak więc przez scenę Opery Krakowskiej po raz kolejny przewinie się korowód wspaniałych artystów, zabrzmią piękne polskie piosenki, które dostarczą Państwu niezapomnianych wrażeń.

FOTORELACJA

WIECZOR RECITALI

Wolny twórca piosenek i obrazów – jak sam o sobie mówi. Jego piosenki stały się swoistym hymnem wielu pokoleń słuchaczy, a zawarte w nich myśli i mądrość są tak uniwersalne, że wracają dziś śpiewane przez młodych wykonawców jako ważny artystyczny przekaz.
Jacek Kleyff w latach 1971-1976 współtworzył z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim słynny kabaret Salon Niezależnych. Jest też współzałożycielem Orkiestry Na Zdrowie (ONZ), która wygrała pierwszy Przystanek Woodstock Jerzego Owsiaka w 1995 roku i z którą występuje od ponad trzydziestu lat. W jego życiorysie znalazło się miejsce na skończenie studiów architektonicznych, prace wysokościowe, filmowe i teatralne epizody aktorskie, studiowanie systemów filozoficznych Dalekiego Wschodu i malarstwo. Największą jego miłością zawsze jednak było – i nadal jest – tworzenie piosenek.
Skład małej Orkiestry Na Zdrowie:
Jacek Kleyff – gitara akustyczna i śpiew
Jacek Mazurkiewicz – kontrabas i śpiew, współautor aranży ONZ
Nasta Niakrasava – śpiew, cymbały i akordeon, w ONZ autorka aranży oraz układu wielogłosów

FOTORELACJA

 

 

 

 

KONCERT LAUREATÓW

Zaproszenie do „Koncertu Laureatów“ to jedna z nagród festiwalu. Koncert odbędzie się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej i jako jeden z nielicznych festiwalowych koncertów w Polsce, będzie transmitowany na żywo na antenie Polskiego Radia „Trójka”.W Koncercie Laureatów zaprezentują się artyści wyłonieni przez Jury w „Ogólnopolskim Konkursie Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia” (10.11.2019), który jest ważnym i nieodłącznym elementem Festiwalu Twórczości Korowód. W konkursie może wziąć udział każdy wykonawca i twórca piosenek, niezależnie od dotychczasowego dorobku artystycznego i uprawianego gatunku muzycznego, prezentujący utwór w postaci piosenki. Do konkursu zgłaszają się artyści z całej Polski, zarówno całkiem młodzi i debiutujący, jak i posiadający już pewien dorobek, np. w postaci nagranej płyty czy przygotowanego recitalu. Koncert Laureatów w „Trójce“, transmitowany ze Studia Agnieszki Osieckiej, jest formą promocji młodych artystów podczas festiwalu.
Zapraszamy miłośników wartościowej piosenki do wysłuchania koncertu.

 

KONCERT FINAŁOWY

Jak co roku zapraszamy Was, drodzy sympatycy Fundacji Piosenkarnia, na Koncert Finałowy „Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców Piosenkarnia” w ramach Festiwalu Twórczości Korowód. Tegoroczne pokazy finalistów konkursu odbędą się 10 listopada o godzinie 15:00 w Klubie Żaczek.
Zachęcamy do przybycia i trzymania kciuków za uczestników konkursu wszystkich tych, którym bliska jest piosenka w języku polskim. Będzie to okazja do zapoznania się z autorskim repertuarem młodych twórców z całej Polski, których regulamin konkursu ogranicza jedynie co wartości literackiej tekstu i języka. Utwory, które usłyszymy w czasie Koncertu Finałowego 10.11.2019 r. w Żaczku, będą więc utworami zróżnicowanymi muzycznie i stylistycznie, co z pewnością będzie dla świadomych odbiorców muzyki wydarzeniem bardzo interesującym.

Laureatów konkursu jury nagrodzi pulą 9 tysięcy złotych, sesją nagraniową w profesjonalnym studio oraz udziałem w Konkursie Laureatów, który jak zwykle będzie emitować radiowa „Trójka” (w tym roku 17 listopada).

 

 

WYNIKI KONKURSU – XII Festiwal Twórczości Korowód

WERDYKT JURY – XII Festiwal Twóczości Korowód

 

  • 2009
  • 2010
  • 2011_1
  • 2011_2
  • 2012
  • 2013
  • 2014
  • 2015
  • 2018 - Koncert Finałowy
  • 2018 - Recital Łukasza Jemioła