FESTIWAL TWÓRCZOŚCI KOROWÓD odbywa się w Krakowie od 2008 roku. Ma na celu prezentację i popularyzację dorobku artystycznego wybitnych polskich twórców, w szczególności pieśniarzy, kompozytorów, poetów, autorów tekstów oraz aktywizację i promocję młodzieży pasjonującej się muzyką i poezją.

Korowód stara się gromadzić wokół siebie najbardziej oryginalnych twórców, a przede wszystkim stawia na piosenkę autorską, wykonywaną po polsku. Formuła festiwalu zawiera zarówno ogólnopolski konkurs (Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia”) dla młodych twórców i wykonawców, jak i recitale autorskie oraz koncerty monograficzne, corocznie poświęcane innemu twórcy.

Dotychczas w ramach Festiwalu Twórczości Korowód zaprezentowane zostały widowiska poświęcone wyjątkowym twórcom polskiej kultury literacko-muzycznej, takim jak Marek Grechuta (2008), Leszek Aleksander Moczulski (2009), Jan Kanty Pawluśkiewicz, Wojciech Bellon (2010), Andrzej Poniedzielski (2011), Mirosław Czyżykiewicz, Piotr Bukartyk, Jaromir Nohavica (2012), Lech Janerka(2013), Wojciech Młynarski (2014), Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora (2015), Jonasz Kofta (2016), Wielka gala podsumowująca 10 lat działalności fundacji oraz prezentująca najpiękniejsze piosenki dotychczasowych edycji festiwalu (2017), Renata Przemyk, Alosza Awdiejew, Zespół Reprezentacyjny w koncercie „Ballady świata” (2018), Jacek Kleyff, Krzysztof Daukszewicz, Robert Kasprzycki, Monika Kowalczyk, Łukasz Jemioła, Krzysztof Piasecki, Adam Strug, Grzegorz Tomczak, Anna Treter, Hanka Wójciak  w koncercie „Autor!Autor!” (2019).


XIII Festiwal Twórczości KOROWÓD

Kraków   11.11.2020 – 22.11.2020

Założenia programowe w 2020 roku:

1. Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia” adresowany do autorów i wykonawców z całej Polski. Konkurs zostanie przeprowadzony i rozstrzygnięty w Internecie (strona internetowa, portal Facebook).

2. “Wieczór recitali”
Koncert odbędzie się w sali Dworku Białoprądnickiego i będzie transmitowany na żywo w Internecie (streaming), w celu udostępnienia wydarzenia i działań fundacji szerokiej publiczności. Zostanie on również zarejestrowany audio-video oraz trwale zamieszczony na stronie internetowej fundacji oraz na kanale youtube fundacji.

Organizator Festiwalu: Fundacja Piosenkarnia Anny Treter

*Już wkrótce podamy szczegóły. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fundacja Piosenkarnia Anny Treter zaprasza do udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TWÓRCÓW i WYKONAWCÓW „PIOSENKARNIA”, który odbędzie się w ramach XIII FESTIWALU TWÓRCZOŚCI KOROWÓD w Krakowie.

W Konkursie mogą wziąć udział wszyscy wykonawcy i twórcy piosenek, bez względu na gatunek muzyczny i dotychczasowy dorobek artystyczny. Zapraszamy autorów, kompozytorów, wykonawców, szczególnie tych zajmujących się twórczością autorską w języku polskim, ponieważ zgłaszane  do konkursu piosenki muszą być wykonane w języku polskim.  Konkurs ma za zadanie pobudzenie młodych artystów do prezentowania twórczości oryginalnej, w szczególności własnej lub do sięgania po dzieła uznanych, wybitnych twórców.

Konkurs skierowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalistów, prezentujących własną twórczość, a także korzystających z utworów innych autorów. W Konkursie mogą brać udział zarówno soliści, jak i zespoły muzyczne. Skład zespołów nie powinien przekraczać 6 osób. Uczestnikami Konkursu mogą być osoby powyżej 16 roku życia.

Konkurs w pewien sposób ma stanowić podsumowanie mijającego roku festiwali piosenki artystycznej w Polsce oraz prezentować najbardziej interesujących artystów, zarówno debiutujących, jak i takich, którzy mają już na swoim koncie pewne dokonania artystyczne, np. nagraną płytę czy recital.

Do Laureatów OKTiW „PIOSENKARNIA” trafią nagrody finansowe (szczegóły w regulaminie), nagrodą będzie także możliwość występu podczas koncertów w kolejnych edycji festiwalu. W tym roku wyjątkowo rozstrzygamy konkurs online.

Na zgłoszenia czekamy do 20 października 2020 roku.

Kontakt z organizatorem: koncerty@piosenkarnia.pl

Zapraszamy !

Plik doc

 

REGULAMIN KONKURSU 2020

KARTA ZGŁOSZENIA OKTiW PIOSENKARNIA 2020

OSWIADCZENIE_UCZESTNICTWA OKTiW Piosenkarnia 2020

KARTA ZGŁOSZENIA OKTiW PIOSENKARNIA 2020

 

Organizator i Przyjaciele Festiwalu: 

   

Projekt zrealizowano ze środków Miasta Krakowa oraz przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

     

Zobacz relację z poprzednich edycji.

  • 2009
  • 2010
  • 2011_1
  • 2011_2
  • 2012
  • 2013
  • 2014
  • 2015
  • 2018 - Koncert Finałowy
  • 2018 - Recital Łukasza Jemioła