Kto został LAUREATEM 16. Konkursu PIOSENKARNIA? sprawdź

Mamy 12 Finalistów-zobacz!

kolorowa grafika z informacją o podziękowaniu za zgłoszenia do konkursu

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCÓW I WYKONAWCÓW “PIOSENKARNIA” 2023

Szanowni Uczestnicy Konkursu Piosenkarnia,

gorąco Was zapraszam do udziału w tegorocznych konkursowych zmaganiach. Formuła podobna do tej z poprzednich lat, a więc prosimy o przesłanie nagrania zarówno dźwięku, jak i obrazu jednej piosenki, zaśpiewanej po polsku.

Chętnie słuchamy piosenek autorskich, niedawno stworzonych, ale mogą to też być ciekawe wykonania utworów już znanych. O ile nagrania dźwięku nie sprawiają wam zazwyczaj kłopotu, to z obrazkami jest już trochę trudniej. A przecież współczesne telefony dają tyle możliwości, a przecież robicie nagrania na próbach i koncertach, a przecież czasem wystarczy po prostu dobry pomysł i przy pomocy prostych środków można nagrać ładny obrazek. Wasze prace przejdą przez komisję, która je wstępnie oceni i wybierze Finalistów, ale potem będą poddane surowemu osądowi Internautów i profesjonalnego Jury. I na pewno bardziej spodobają się piosenki troskliwie oprawione ładnymi obrazkami, niż te, nierzadko piękne piosenki, które zilustrowane są jedynie jakimś mało oryginalnym zdjęciem.

Macie pełne dwa miesiące czasu, macie dużo zapału i zdolności twórczych, a nasz festiwal właśnie takich artystów chce promować. Zatem do dzieła. Czekamy na wasze nagrania do 30 października.

A na Was czekają cenne nagrody i zaproszenia do udziału w różnych koncertach organizowanych przez naszą fundację. W tegorocznej edycji festiwalu wystąpią: Ranko Ukulele, która wystąpi 15. listopada przed recitalem Elżbiety Adamiak, a koncert ten będzie bezpośrednio transmitowany na naszej stronie oraz laureaci poprzednich lat: Olek Talkowski i zespół Wieża Bajzel – zostali przeze mnie zaproszeni do zinterpretowania piosenek Jerzego Wasowskiego w tegorocznym koncercie galowym.

Nieważne ile macie lat, jakie wykształcenie muzyczne; nie ma znaczenia to, czy już przysyłaliście piosenki na nasz konkurs, czy też będziecie debiutować.

 
 
 

 

CZEKAMY NA WAS: MUZYCY, PIEŚNIARZE, ARTYŚCI WIZUALNI, AUTORZY TEKSTÓW – DO DZIEŁA!

I POWODZENIA!

Anna Treter – Prezes Fundacji Piosenkarnia

Dyrektor Festiwalu Twórczości Korowód

 

Obserwuj nas także na:  Facebook  oraz na Instagram

 

kolorowa grafika z płytą winylową informująca o organizowanym konkursie twórców i wykonawców polskiej piosenki

Dodaj komentarz

  • 2009
  • 2010
  • 2011_1
  • 2011_2
  • 2012
  • 2013
  • 2014
  • 2015
  • 2018 - Koncert Finałowy
  • 2018 - Recital Łukasza Jemioła