Konkurs Twórców i Wykonawców Piosenkarnia już od lat wyłuskuje prawdziwe talenty polskiej sceny muzycznej. Już sam Koncert Finałowy, w którym na scenie mierzą się wyłonieni w pierwszej części konkursu twórcy piosenki autorskiej, jest prawdziwą, muzyczną ucztą. W tym roku odbędzie się on 17 listopada, od godziny 15:00, w krakowskim klubie Żaczek.

Jeśli szukacie powiewu świeżości, chcecie uzupełnić grono słuchanych przez siebie wykonawców polskiej piosenki o nowych twórców, lub po prostu chcecie miło spędzić kilka godzin, koniecznie wpadnijcie na Koncert Finałowy do Żaczka.

Części konkursowe festiwali często bywają przez słuchaczy niesłusznie niedoceniane. A przecież to na festiwalach zaczynali tacy artyści jak Marek Grechuta, Ewa Demarczyk, Grzegorz Turnau, Andrzej Poniedzielski, Hanka Wójciak i wielu, wielu innych. Cieszymy się, że Festiwal Korowód również ma swój konkurs, z którego może wyłonić się kolejna gwiazda polskiej piosenki.

Żadna inna część festiwalu muzycznego nie daje tylu różnych emocji, co konkursowe zmagania. To tutaj można obserwować największą różnorodność, a nasze serce może skraść wykonawca takiej muzyki, której na co dzień nie słuchamy. Koncert Finałowy jest wypełniony niezwykłą energią młodych wykonawców, którzy wciąż jeszcze szukają swojego miejsca w branży muzycznej, ale już charakteryzują się własną stylistyką i kierunkiem.

To także po prostu dobra rozrywka, pełna pięknych, interesujących piosenek, ciekawych tekstów, nowych rozwiązań słowno-muzycznych. To niezwykła podróż przez style i nurty współczesnej piosenki autorskiej, której jedynym kryterium doboru jest wysoki poziom jej twórców. W czasie koncertu Finałowego można usłyszeć zarówno autorów typowej piosenki poetyckiej, jak i żywiołowych połączeń czasem skrajnie różnych nurtów, np. dźwięków etno z rockowym zabarwieniem. To koncert pełen niespodzianek i muzycznych eksperymentów, w których jednak zawsze najważniejszy będzie tekst w języku polskim.

W czasie Koncertu Finałowego Konkursu Twórców i Wykonawców Piosenkarnia 17 listopada 2018 roku w Żaczku zaśpiewają i zagrają dla nas: Due Cuori, Duet Szot&Lipiec, hethet, Monika Kowalczyk, Mazepa Quartet, Karolina Micor, Filip Mizia, Para, Projekt 87, Pudełko Zapałek, Irena Salwowska, Krzysztof Sołtysiński, Agnieszka Suchy-Dziewanna. Zapraszamy po odświeżający zestaw muzycznych odczuć. Koncert poprowadzi Robert Kasprzycki. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

  • 2009
  • 2010
  • 2011_1
  • 2011_2
  • 2012
  • 2013
  • 2014
  • 2015
  • 2018 - Koncert Finałowy
  • 2018 - Recital Łukasza Jemioła