Zanim wyruszymy na górskie szlaki i nadmorskie plażowanie albo na leżakowanie z bezalkoholowymi drinkami z palemką we własnych ogródkach, sprawdźmy, co muzycznego dzieje się w to lato u naszych Laureatów. Zajrzyjmy do kilku z nich. Być może los splecie Wasze letnie ścieżki i zechcecie wybrać się na koncert jednego z nich lub posłuchać dobrej płyty.

Ranko Ukulele

Radosna, pełna dobrej energii muzyka Ranko Ukulele będzie idealną towarzyszką wakacyjnego relaksu. W 2022 roku Internauci wybrali utwór W tramwaju najlepszą piosenką 15. Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia”.

Artystce szykują się pracowite wakacje, bo w jej kalendarzu wciąż pojawiają się nowe daty. Wybraliśmy dla Was kilka wydarzeń lipcowych.

5 lipca Ranko Ukulele zagra razem Pawłem “Paweuke” Wojciechowskim na festiwalu Bez Kurtyny w Ełku. W takim samym składzie artyści pojawią się też na festiwalu Batyskaf – żywa muzyka w Kórniku pod Poznaniem.

7 lipca Ranko Ukulele wystąpi w Olsztynie w ramach Festiwalu Literackiego – Słowa mają moc wraz z Pracownią Śpiewu Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

Bieżącą trasę koncertową Ranko Ukulele sprawdzicie na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/rankoukulele.

Olek Talkowski

Olek Talkowski skradł serca słuchaczy i jurorów Festiwalu Korowód w 2021 roku piosenką Koniec świata, zdobywając nagrodę w wysokości 1000 EURO, ufundowaną przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP.

Na co dzień Olek jest artystą sceny, związanym między innymi z Teatrem STU i Teatrem Szczęście. Podbija też scenę muzyczną. Niedawno został także laureatem 42. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w nurcie off.

Olek jest autorem pierwszej na świecie rapowanej pracy magisterskiej, Rap Magister. I to właśnie nagrań tego materiału możecie posłuchać na jego płycie pod tym samym tytułem. Płyta w muzyczny sposób opowiada biografię filmową Tomasza Kota, odnosząc się do jego ról. Singli promujących nagrania możecie posłuchać w serwisie Spotify. Ostatni singiel z Rap Magistra to Hej! Moja Victorio!

Zapraszamy Was do obserwowania Olka Talkowskiego w jego mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/OlekTalkowskiii.

Irena Salwowska

Przyjemne dla duszy i ucha piosenki Ireny Salwowskiej, będą miłymi kompanami letnich wędrówek.

Irena Salwowska, laureatka III miejsca Konkursu Piosenkarnia na Festiwalu KOROWÓD 2017, zagra ze swoim zespołem w Smolcu. Na trasie artystki znalazł się też Wieleń – tam będzie można ją usłyszeć 22 lipca. W sierpniu zaś miłośnicy głosu Ireny Salwowskiej będą mogli ją podziwiać w koncercie pod nazwą Boska Salwowska & Boski Łagnowski – dokładnie będzie to 11 sierpnia w Karpaczu.

Zapraszamy w imieniu artystki na wszystkie jej wydarzenia i do śledzenia jej konta na Facebooku: Irena Salwowska.

Kuba Blokesz

Kuba Blokesz to wykonawca o głębokiej barwie głosu, twórca czerpiący garściami z tekstów kultury, by wykreować własny, poetycko-muzyczny świat, do którego zaprasza swoich słuchaczy. Z łatwością łączy magię słowa z magią dźwięku.

W wakacje będziecie mogli spotkać Kubę Blokesza między innymi w Kętrzynie (7.07) w występie solowym Morawska Brama, z tekstami czeskich poetów. Jeszcze w lipcu posłuchacie Kuby na NH FEST, Scena Letnia, w koncercie Wiersze (pod)różne (Kraków, 23.07). Artysta zapowiada też sierpniowe granie w Radkowie (25.08).

Szczegółowy kalendarz koncertów znajdziecie na stronie Kuby Blokesza: https://blokesz.pl i na bieżąco, na Facebooku.

Zapraszamy Was serdecznie do tych muzycznych światów, a także do odkrywania muzycznych wydarzeń w Polsce na własną rękę – niech piosenka towarzyszy Wam także w czasie letniego odpoczynku. Sprawdźcie też, co słychać u innych naszych laureatów w te letnie miesiące. 

Dodaj komentarz

  • 2009
  • 2010
  • 2011_1
  • 2011_2
  • 2012
  • 2013
  • 2014
  • 2015
  • 2018 - Koncert Finałowy
  • 2018 - Recital Łukasza Jemioła