Gospodarzami wieczoru będą Anna Treter  i  Grzegorz Tomczak – oboje są uznanymi przedstawicielami nurtu piosenki poetyckiej. Anna Treter – wokalistka zespołu Pod Budą, od wielu lat także liderka własnej formacji muzycznej, z którą wykonuje autorski  repertuar, a także inicjatorka i dyrektorka Festiwalu Twórczości Korowód. Grzegorz Tomczak –  pieśniarz, poeta, autor i kompozytor wielu pięknych  piosenek wykonywanych przez siebie oraz wielu czołowych polskich artystów. Zaśpiewają oni piosenki ze swojego bogatego repertuaru, a także poprowadzą koncert, prezentując swoich młodszych kolegów, a będą to: SHA – Susanna Jara i Hanka Wójciak, Kuba Blokesz, Monika Kowalczyk, zespół GOCH.  

Wszystkich wykonawców tego koncertu łączy troska o słowa, o nuty, o nastrój  i ogromna wrażliwość na to co wokół, co przedtem, co potem.

Bądźcie z nami tego wieczoru. Dzielić nas będzie szyba ekranu, ale na pewno poczujecie naszą energię.

Serdecznie zapraszamy!

Słowo o artystach:

SHA – Susanna Jara i Hanka Wójciak – wokalistki i autorki piosenek. Hanka to góralka z Zakopanego, Susanna urodziła się w Poczajowie (Ukraina). Śpiewają utwory tradycyjne i autorskie w kilku słowiańskich językach i gwarach. Wystąpią razem ze znakomitym pianistą – Pawłem Harańczykiem.

Kuba Blokesz – pieśniarz, tłumacz , autor piosenek, który z miłością traktuje także twórczość innych artystów. Mówi o sobie, że  jest poszukiwaczem wierszy i muzyki, które robią różnicę. Wiele z nich już znalazł i zaprezentuje je w koncercie.

Monika Kowalczyk – pieśniarka z Lublina, autorka i kompozytorka swoich niezwykle oryginalnych , wpadających w ucho, a jednocześnie bardzo poetyckich piosenek. Tak zachwyciła jurorów  11 edycji  konkursu festiwalowego, że jednogłośnie okrzyknęli ją zwyciężczynią .

GOCH. – autorsko-kompozytorski duet łączący w swojej twórczości elementy muzyki elektronicznej  z nowoczesną formą piosenki. Tworzą go: Gosia Kotwica – wokalistka i Adam Drzewiecki- pianista, kompozytor, producent muzyczny. Są laureatami ubiegłorocznej edycji konkursu ,, Piosenkarnia”.


Składamy serdeczne podziękowania przyjaciołom wspierającym festiwal:

Akademii Górniczo-Hutniczej, Stowarzyszeniu ZAiKS, Stowarzyszeniu Artystów Wykonawców SAWP, firmie Bacówka Towary Tradycyjne.

Festiwalowi towarzyszą patroni medialni:

Tygodnik Przegląd, miesięcznik KARNET oraz portal NaScenie.info

Projekt zrealizowano ze środków Miasta Krakowa oraz przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 


 

Dodaj komentarz