Dzisiaj zapraszamy Was na spotkanie ze zdobywcami nagrody w postaci nagrania w Studiu Nieustraszeni Łowcy Dźwięków w Konkursie PIOSENKARNIA w ramach X Festiwalu Twórczości KOROWÓD. Przed Wami grupa Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów.

 

O naszej przygodzie z Fundacją Piosenkarnia na X Festiwalu Twórczości KOROWÓD rok temu można by napisać wiele wspaniałych słów. Zacząć można choćby od tego, że nawet patrol policyjny, który w dzień przeglądu koło krakowskiego Żaczka obdarował nas zasłużonym mandatem, był nad wyraz uprzejmy i bardzo wyrozumiały… :)

Ale odkładając żarty na bok – przeglądów z chłopakami mieliśmy okazję zwiedzić już kilka, w Krakowie już od samego początku konkursu dało się zauważyć pełen profesjonalizm w przygotowaniu tego wydarzenia. Zaplecze dla zespołów biorących udział w festiwalu było przygotowane świetnie – od początku, przez próby dźwięku po same koncerty, realizacja sceny przebiegała wzorowo, mimo szybkiego tempa narzuconego przez formę wydarzenia. Pełna satysfakcja z naszej strony, zarówno pod kątem grania, jak również koncertów innych zespołów, z którymi mieliśmy przyjemność dzielić scenę – poziom był bardzo wysoki.

Owocem konkursu w naszym przypadku była realizacja sesji nagraniowej w Studiu Nieustraszeni Łowcy Dźwięku. Samo zarejestrowanie utworu było chyba tylko niewielkim podsumowaniem tego, czego nauczyliśmy się podczas spędzonego w tym studiu czasu. Kapitalne miejsce. Gorące podziękowania i czapki z głów przed osobami, które nad nami czuwały. Pan Dariusz Grela cały czas wspierał nas bardzo cennymi uwagami od strony technicznej, brzmieniowej i kompozycyjnej. Podczas sesji odwiedzili nas również Pani Anna Treter i Pan Jan Hnatowicz, którzy, kładąc przysłowiową wisienkę na torcie, zadbali o to, by każdy detal znalazł się we właściwym miejscu. Bardzo budujące było i wciąż jest dla nas obserwowanie i doświadczanie tego, jak wielkie zaangażowanie Pani Anna osobiście wkłada w prowadzone dzieło.

Z perspektywy zespołu ten najbliższy naszemu sercu cel Fundacji, którym jest wspomaganie i promowanie młodych twórców, jest w każdym calu realizowany. Z czystym sumieniem gorąco możemy polecić wszystkim twórcom i miłośnikom sztuki tę wspaniałą inicjatywę, jaką jest Fundacja Piosenkarnia i realizowane z jej ramienia projekty. Wyrazy uznania i wdzięczności!

28 lipca będzie miała premiera naszej debiutanckiej płyty pt. „Przedstawia”, którą rozpoczyna utwór „Ona ma relację” nagrany w studiu Nieustraszeni Łowcy Dźwięków. Sesja została zrealizowana dzięki nagrodzie sfinansowana przez fundację Piosenkarnia.

Dodaj komentarz

  • 2009
  • 2010
  • 2011_1
  • 2011_2
  • 2012
  • 2013
  • 2014
  • 2015
  • 2018 - Koncert Finałowy
  • 2018 - Recital Łukasza Jemioła