2014

tpp_plakat_podgl-1

“Tydzień Piosenki w Krakowie”
02-09 sierpnia 2014
W ramach wydarzenia Fundację Piosenkarnia Anny Treter reprezentowali: Anna Dziedzic, Jakub Blokesz, Maciej Czernecki

Kraków Miasto Piosenki to organ zrzeszonych krakowskich instytucji publicznych i organizacji pozarządowych zajmujących się produkcją i promocją polskiej piosenki, w szczególności Krakowie, ale także w całej Polsce. Fundacja Piosenkarnia Anny Treter jest jedną z organizacji założycielskich ten organ.

W dniach 02.08-09.08.2014 odbył się “Tydzień Piosenki w Krakowie”, w którym zaprezentowali się artyści zaproponowani przez instytucje i organizacje zrzeszone w Kraków Miasto Piosenki – organizatora wydarzenia.

Naszą Fundację 03 sierpnia o godz. 20:00 w Pracowni Piwnicy Pod Baranami reprezentowali oczywiście młodzi Artyści. Fundacja Piosenkarnia zawsze stara się wspierać oryginalną, autorską twórczość młodego pokolenia. W trzech 3 wspaniałych recitalach wystąpili:

MACIEJ CZERNECKI – muzyk rockowy, wokalista, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor i aranżer. Gra swoje soft rockowe piosenki. W muzyce słychać głównie melodyjne brzmienie lat 80-tych, nostalgie i przemijanie. Mimo czasem mocniej przesterowanych akordów, elementów reggae czy folk rocka jest to jednak permanentny soft rock, dla którego najważniejsze pozostają emocje. Słowa to przede wszystkim osobiste przeżycia autora i wykonawcy szukającego w życiu sensu, celu, szczęścia… W piosenkach pojawia się wiele nawiązań do desperackich podróży, grania na ulicach, bajkowych do granic śmierci miłości i samotności…

ANNA DZIEDZIC – wokalistka, gitarzystka, autorka tekstów i muzyki. Jej twórczość mieści się w szeroko rozumianym nurcie piosenki autorskiej oraz bossa novy i inspirowana jest dokonaniami takich artystów, jak: Hanna Banaszak, Joao Gilberto, Stan Getz, Norah Jones czy Lianne La Havas. Zespół Anny Dziedzic współtworzą: Michał Kossakowski – śpiew, gitara akustyczna, gitara basowa, Marcin Wolski – instrumenty perkusyjne.

JAKUB BLOKESZ – śpiewa piosenki napisane przez siebie, a czasem przygarnięte spod innych piór. Przygrywa sobie na gitarze. Zdobył wiele nagód na największych festiwalach w Polsce. Można go usłyszeć na wydawnictwie Fundacji Piosenkarnia Anny Treter pt.: “Wywar z Przywar – koncert piosenek Andrzeja Poniedzielskiego” ( 2012).

Informacje o wszystkich wydarzeniach http://krakowmiastopiosenki.pl/tydzien-piosenki-w-krakowie


“POECI PIOSENKI”
17 sierpnia 2014
Dworek Białoprądnicki

“POECI PIOSENKI” to kolejny projekt fundacji, w którym prezentowani są twórcy  piosenki polskiej. 17 sierpnia 2014 roku w Dworku Białoprądnickim wystąpili: Anna Treter i Robert Kasprzycki.

Anna Treter (wokalistka, autorka, kompozytorka, solistka i pianistka ) zaprezentowała wyjątkowe piosenki, które ją inspirowały podczas drogi twórczej, a dziś stanowią kanon gatunku piosenki poetyckiej. W programie koncertu znalazły się piosenki z tekstami takich znanych autorów jak: Andrzej Poniedzielski, Andrzej Garczarek, Grzegorz Tomczak, Wojciech Bellon oraz autorskie teksty Anny Treter, przy akompaniamencie zespołu w składzie: Jan Hnatowicz – gitary, Wojciech Bobrowski – gitara basowa, Tomasz Hernik – puzon, kontrabas, duduk, Artur Malik – perkusja, Adam Niedzielin –instrumenty klawiszowe.

Gościem koncertu był jeden z najbardziej znanych reprezentantów piosenki autorskiej – krakowski artysta, poeta, kompozytor – Robert Kasprzycki,. To spod jego pióra wyszły tak rozpoznawalne teksty jak “Niebo do wynajęcia”, czy “Zapiszę śniegiem w kominie”. Pisał również teksty dla Janusza Radka, Beaty Rybotyckiej czy artystów z Piwnicy Pod Baranami. Robert Kasprzycki wykonał piosenki ze swojego najnowszego autorskiego albumu “CZTERY”.


  • 2009
  • 2010
  • 2011_1
  • 2011_2
  • 2012
  • 2013
  • 2014
  • 2015
  • 2018 - Koncert Finałowy
  • 2018 - Recital Łukasza Jemioła