2011

bellon_front

Fundacja Piosenkarnia Anny Treter oraz Pomaton EMI zapraszają na pieśni łagodnych w specjalnym wydawnictwie zawierającym CD i DVD z zarejestrowanego w Krakowie koncertu.

Fundacja Piosenkarnia Anny Treter oraz Pomaton EMI zapraszają na pieśni łagodnych w specjalnym wydawnictwie zawierającym CD i DVD z zarejestrowanego w Krakowie koncertu.

Koncert  piosenek Wojciecha Bellona pt. „Pieśni Łagodnych” odbył się 17.11.2010 roku w ramach III edycji Festiwalu Twórczości Korowód w Krakowie. Piosenki Wojtka Bellona w zupełnie nowych aranżacjach zaśpiewali jego przyjaciele, wśród których znaleźli się: Małgorzata Ostrowska, Anna Treter, Maciej Balcar, Grzegorz Bukała, Jerzy Filar, Jacek Kleyff, Krzysztof Myszkowski, Jorgos Skolias, Tomasz Wachnowski. Solistom towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Dominik Bieńczycki, Wojciech Bobrowski, Tomasz Hernik, Jan Hnatowicz, Artur Malik, Adam Niedzielin. Wystąpiła również, założona przed laty przez Wojciecha Bellona „Wolna Grupa Bukowina”. Koncert prowadził Andrzej Poniedzielski. Koncert odbył się w Centrum Kultury Rotunda w Krakowie.

Wojciech Bellon był poetą, pieśniarzem i muzykiem, założycielem zespołu „Wolna Grupa Bukowina”, artystą który w znaczący sposób wpłynął na popularyzację i wysoka pozycję, jaką osiągnęła piosenka poetycka w Polsce. „Kraina Łagodności” – sformułowanie pochodzące z jednej z jego piosenek, dało nazwę całemu ruchowi muzycznemu opartemu na literackim, często poetyckim tekście i ilustrującej go łagodnej, balladowej oprawie muzycznej.

Płyta dostępna w sklepach od września 2011 roku.


zapro_wywar2

“Wywar z przywar – koncert piosenek Andrzeja Poniedzielskiego”
28 listopada 2011
Kieleckie Centrum Kultury

Koncert poświęcony był twórczości Andrzeja Poniedzielskiego, autora wielu wspaniałych poetyckich piosenek, który stworzył swój własny styl operowania słowem zabarwiony nutą humoru i satyry.

Podczas koncertu na scenie KCK wystąpili m.in.: Elżbieta Adamiak, Anna Treter, Barbara Gąsienica Giewont, Katarzyna Poniedzielska Artur Andrus, Andrzej Poniedzielski, Grzegorz Turnau, Przemysław Branny, Jabyb Blokesz.
Honorowy patronat: Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski.
Patroni Medialni: Telewizja Nowa Kielce, Radio Kielce, Echo Dnia
Sponsorem koncertu była firma ENEA S.A.


zlote_serce

“Moje życie jest moje” Justyny Łysak na Liście Przebojów Trójki!

Justyna Łysak laureatka I nagrody konkursu “Piosenkarnia” w ramach Festiwalu Twórczości Korowód 2010 w Krakowie.
Justyna Łysak otrzymała dwie główne nagrody podczas III edycji Festiwalu Twórczości Korowód 2010, organizowanego przez Fundację Piosenkarnia Anny Treter w Krakowie: za najlepszą prezentację artystyczną oraz za najlepszą piosenkę – „Moje życie jest moje”. Zwycięzka piosenka znalazła się w nominacjach do Listy Przebojów “Trójki” w 2011 roku.


  • 2009
  • 2010
  • 2011_1
  • 2011_2
  • 2012
  • 2013
  • 2014
  • 2015
  • 2018 - Koncert Finałowy
  • 2018 - Recital Łukasza Jemioła