2010

rotunda_2010

Koncert “Anna Treter i goście”
15 grudnia 2010 godz.20.00
Centrum Kultury Rotunda w Krakowie

Fundacja Piosenkarnia była organizatorem koncertu Anny Treter z gościnnym udziałem Macieja Balcara oraz Justyny Łysak – laureatki konkursu Festiwalu Twórczości Korowód 2010.
Koncert będący podsumowaniem kolejnego roku działalności Fundacji Piosenkarnia odbył się 15 grudnia 2010 r. w Centrum Kultury Rotunda w Krakowie o godz.20.00.
Atrakcją koncertu był zarówno udział gościa specjalnego – Macieja Balcara, jak i premierowe wykonania piosenek przygotowanych przez Annę Treter na kolejną autorską płytę, która została wydana w 2013 roku.

Anna Treter
Wokalistka, autorka, kompozytorka i pianistka znana z zespołu „Pod Budą”. Nagrała z tym zespołem kilkanaście płyt, mających dziś status platynowych. W 2003r. rozpoczęła także solową karierę, która zaowocowała trzema płytami: „Na Południe” (2003), „Może tak, może nie” (2005) oraz „Bez retuszu” (2006). Artystka jest założycielką „Fundacji Piosenkarnia Anny Treter”, która odkrywa i wspiera młodych twórców oraz propaguje
kulturę literacko-muzyczną. Za tę działalność została nagrodzona tytułem Krakowianki Roku 2009.

Gościnnie tego wieczoru wystąpił Maciej Balcar – wokalista, kompozytor i aktor. Autor dwóch solowych albumów, a także na stałe od 2001 r. wokalista zespołu DŻEM, z którym zagrał setki koncertów i nagrał dwie płyty, mające dziś status złotych. Ponadto od 9 lat gra tytułową rolę w, obleganym przez publiczność, spektaklu pt. Jesus Christ Superstar.


bellon_d

„Wojciech Bellon – Maestro Bezdomny”
16 listopada 2010 godz. 19.00
Kieleckie Centrum Kultury

W 2010 roku przypadała 25 rocznica śmierci Wojciecha Bellona. Fundacja Piosenkarnia Anny Treter uczciła tę rocznicę poprzez prezentację twórczości tego artysty podczas koncertu pt.: „Wojciech Bellon – Maestro Bezdomny”.

KONCERT „Wojciech Bellon – Maestro Bezdomny” miał na celu przypomnienie i prezentację twórczości Wojciecha Bellona.
Wojciech Bellon był poetą, pieśniarzem i muzykiem, założycielem zespołu „Wolna Grupa Bukowina”, artystą który w znaczący sposób wpłynął na popularyzację i wysoka pozycję, jaką osiągnęła piosenka poetycka w Polsce. „Kraina Łagodności” – sformułowanie pochodzące z jednej z jego piosenek, dało nazwę całemu ruchowi muzycznemu opartemu na literackim, często poetyckim tekście i ilustrującej go łagodnej, balladowej oprawie muzycznej.

Piosenki Wojtka zaśpiewali jego przyjaciele, ale także wykonawcy, którzy wcześniej nie zetknęli się z tą twórczością.
Wolna Grupa Bukowina – zespół stworzony przez Wojtka Bellona i z powodzeniem do dziś propagujący jego twórczość, wykonał swoje najpiękniejsze pieśni. Z towarzyszeniem Bukowiny zaśpiewał Krzysztof Myszkowski na co dzień lider “Starego Dobrego Małżeństwa” i Jurek Filar z zespołu ,,Nasza Basia Kochana’’. Pozostałym solistom towarzyszył zespół muzyczny pod kierownictwem Jana Hnatowicza, który był także pomysłodawcą i reżyserem koncertu. Przez wiele lat był członkiem Bukowiny i przyjacielem Wojtka, którego ten uwiecznił w tekście piosenki „Bar na Stawach”. Wśród solistów koncertu znaleźli się m.in.: Jacek Kleyff – warszawski bard i satyryk, idol i przyjaciel Wojtka, Anna Treter – solistka zaprzyjaźnionego z Bukowiną zespołu Pod Budą, Grzegorz Bukała z Wałów Jagiellońskich, który zamieścił na swojej ostatniej płycie piękną pieśń poświęconą Wojtkowi, Tomasz Wachnowski – pieśniarz i poeta pracujący właśnie nad płytą z utworami Bellona.

Koncert “Magia obłoków”
10 lipca 2010
Tarnów

Fundacja Piosenkarnia we współpracy z Tarnowskim Centrum Kultury zaprezentowała koncert „Magia obłoków” podczas imprezy pn.: “Zdearzenia 2010”, czyli Święto Miasta Tarnowa.
Koncert odbył się na pięknym, klimatycznym, wypełnionym po brzegi Rynku. Wystąpili w nim: Renata Przemyk, Anna Treter, Jacek Wójcicki, Maciej Klaś, zespół Dzień Dobry (laureaci konkursu w I edycji Festiwalu Korowód w 2008r.) oraz zespół MONK (laureat konkursu w II edycji Festiwalu Korowód w 2009r.). Artystom akompaniował zespół ANAWA. Gospodarzem koncertu był krakowski dziennikarz Wacław Krupiński.
Impreza miała nie tylko charakter kulturalny, ale też charytatywny. Podczas wszystkich koncertów, które odbyły się w sobotę i w niedzielę na tarnowskim Rynku prowadzona była kwesta. Dochód ze zbiórki zorganizowanej przez Urząd Miasta Tarnowa i Polski Czerwony Krzyż przekazano poszkodowanym w ostatniej, czerwcowej powodzi w regionie tarnowskim.


  • 2009
  • 2010
  • 2011_1
  • 2011_2
  • 2012
  • 2013
  • 2014
  • 2015
  • 2018 - Koncert Finałowy
  • 2018 - Recital Łukasza Jemioła